Dioptrické brýle na lyže

OTHER PRODUCT PHOTOS

Zimní sporty jsou provozovány za velmi specifických světelných podmínek. Pohybujeme-li se v zasněženém prostředí, je potřeba myslet na to, že až 70% světla se od sněhu odrazí, jedná se hlavně o fialovou a modrou část světelného spektra, které s sebou nesou nejvíce energie a nejrychleji způsobí oslnění.

Použití speciálních filtrů, které tyto oblasti světelného spektra nepropustí, přispívá k celkové zrakové pohodě. Tyto filtry se dělají jednak jako stálobarevné, v barvách žlutá, oranžová, hnědo-oranžová, hnědá a zelená, jednak je můžete mít v samozabarvovací podobě v barvách žlutá-->šedohnědá a oranžová-->šedohnědá. 

Dioptrické lyžařské brýle

Zabroušení dioptrií je možné do klasických lyžařských resp. snowboardových brýlí, pomocí dioptrické vložky. SportOptik používá 4 různé velikosti dioptrických klipů do lyžařských brýlí, umíme tedy zhotovit dioptrické lyžařské brýle jak pro děti, tak pro jejich tatínky.

Dioptrické klipy v lyžařských brýlích nabízejí komfortní zorné pole a Vám tak bezpečnější pohyb po sjezdových tratích. Ideální volba pro špatné počasí. Díky stálému mikroklimatu uvnitř brýlí se skla nemlží.

Lyžařské brýle CP

 

 

 

 

A samozřemě jsme schopni z celé řady sportovních brýlí vhodných pro zimní použití zhotovit sportovní sluneční brýle na lyže. Jako příklad na obrázcích níže vidíte dioptrické sportovní brýle Rudy Project model Rydon.

Špičkově zpracovaný sportovní rám, poskytujcí neomezené zorné pole. Velmi odolný vůči deformaci a nárazu. Snadno anatomicky přizpůsobitelný nosník a ohebné koncovky stranic Vám dopřejí pohodlí bez otlačeného nosu a uší a ulehčí manipulaci ve sjezdové helmě. Dioptrické zorníky z materiálu Trivex, jsou nejlehčí a nejbezpečnější variantou do sportovních dioptrických brýlí. Jsou samozabarvovací, se speciálním filtrem pro zvýšení kontrastu. Po dopadu UV záření se zatmavují až na 80%. Mají vytvrzený povrch proti poškrábání, jsou opatřeny sedmivrstvým antireflexem a speciální oleofóbní vrstvou proti usazování nečistot a snadné čištění. Díky této vrstvě se Vám brýle v zimě hned tak nezamlží. Více informací na info@sportoptik.cz