Sportovní dioptrické brýle

sportovní dioptrické brýle
sportovní dioptrické brýle
dioptrické brýle sportovní
dioptrické brýle sportovní
dioptrické brýle pro sport
dioptrické brýle pro sport
OTHER PRODUCT PHOTOS
  • sportovní dioptrické brýle
  • dioptrické brýle sportovní
  • dioptrické brýle pro sport

Dioptrické brýle pro sport

Zrak je pro člověka nejdůležitější smysl, kterým vnímá až 80% ze svého okolí. Na základě informací přenesených do mozku zrakovým nervem nastává zpětná reakce. Rychlost a přesnost koordinace oko-tělo (tělesná motorika) je důležitá pro následný sportovní výkon. 

U sportovních dioptrických brýlí je nejdůležitější správná korekce. SportOptik se specializuje na zhotovování sportovních dioptrických brýlí od počátečního změření dioptrií, přes výběr vhodné obroučky, až po zabroušení skel, a proto Vám budou přinášet maximální užitek a zrakovou pohodu a zlepšovat tak Vaše výkony.

Další důležitou vlastností sportovních dioptrických je bezpečnost. Brýle musí při sportu oči chránit proti škodlivému UV záření, povětrnostním vlivům, letícímu míčku, hmyzu atd. a zároveň musí být bezpečné. Moderní materiály na výrobu rámů jako např. nylon, grilamid TR90, jsou velmi odolné vůči deformaci a narázu.

Ideálním materiálem na dioptrické čočky do sportovních brýlí je Trivex. Tento materiál kombinuje UV ochranu, nízkou hustotu (je to nejlehčí materiál na výrobu brýlových čoček), skvělé optické vlastnosti a obrovskou odolnost vůči nárazu, které z něj dělá také materiál nejbezpečnější. Někteří výrobci dávají na trivexové čočky doživotní záruku proti prasknutí. 

Podle techniky zábrusu dioptrických čoček můžeme sportovní dioptrické brýle rozdělit do dvou skupin.

  1. Sportovní brýle s dioptrickým klipem
  2. Sportovní brýle s přímo zabroušenými dioptrickými zorníky

Spoléháme na osvědčené výrobce značek: Adidas, Bliz, Bollé, Oakley, Performer, R2, Rudy Project