Sluneční dioptrické brýle

Sluneční dioptrické brýle
Sluneční dioptrické brýle

Sluneční filtry

Důležitým rozhodnutím pří objednání sportovních dioptrických brýlí je volba zabarvení zorníků.

Pro některé typy sportů je nejvodnější ponechat sportovní brýle zcela čiré a zachovat tak nezkreslené vnímání barev a kontastů, jedná se hlavně o halové sporty, ale také např. fotbal, tenis aj. Při vysokohorských aktivitách se naopak neobejdete bez intenzivní sluneční ochrany a kvalitní UV ochrany a tmavé brýle s filtrem kategorie 4 bude nejlepší volbou.

Trvale zabarvené sluneční dioptrické brýle se dají zhotovit v široké škále barev a intenzit absorpce světla. Mezi ty nejpoužívanější patří šedá 85%, hnědá 85% a šedo-zelená 85%. Do této kategorie spadají také zorníky opatřené speciálními filtry na absorpci fialové a modré části světelného spektra. Takové sluneční brýle výrazně zvyšují kontrast a pomáhají tak ve specifických světelných podmínkách.

Pro rekreační formy sportování se jako nejuniverzálnější volbou jeví zorníky samozabarvovací. Podle intenzity dopadajícího UV záření si sami regulují svou tmavost. Můžete je tak využívat jak pro indoorové, tak outdoorové aktivity, v jakoukoliv denní dobu, během celého roku. U samozabarvovacích zorníků si můžete vybrat nejen základní barvu (zabarvení v neaktivním stavu) ale také barvu, do které se začne zorník stmavovat po dopadu UV paprsků.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat